Yaşam

Eşeği tem hamlede midesine indirdi!

Dev Komodo ejderinin öğle yemeğini yediği video sosyal medyada gündem oldu. Yavaş yavaş yemeğine yaklaşan Komodo ejderi, tek bir hamlede eşeği yedi. Binlerce kez izlenen o görüntülere sosyal medya kullanıcılarından yorum yağdı.

Keçinin hareketi herkesi şaşkına çevirdi

Sosyal medya binlerce kez izlenen video görenleri şoke etti. Küçük keçi, kendisinin 3-4 katı uzunluğundaki duvara hızlı bir hamle ile saniyeler içinde çıktı.

Dünya üzerinde ondan sadece Türkiye'de var!

Yaptığı çalışmalar sonucunda yeni bir bitki türü keşfeden Doç. Dr. Mehmet Yavuz Paksoy, bu bitkinin dünya üzerinde sadece Tunceli'de bulunduğunu söyledi. Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümünden Doç. Dr. Paksoy, sadece Tunceli'de bulunan bir çakşır türü keşfetmiş oldu.

Sıra dışı hizmet! Burada her şey bedava

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bir muhtar, uyguladığı sıra dışı hizmetle tüm mahalle muhtarlarına örnek oluyor. Hayırseverlerin gönderdiği yardım malzemelerini muhtarlık binasında sergileyen muhtar, malzemeleri ihtiyaç sahiplerine bedava sunuyor.

Böyle tüketilirse zehir riski taşıyor

Mutfakların en çok kullanılan sebzesi soğan, önemli bir C vitamini deposu. Bu özelliği sayesinde özellikle kış günlerinde tüketilmesi oldukça önerilen soğan, bağışıklığı zırf gibi güçlendiriyor. Ancak soğanı bu şekilde tüketirseniz, zehirlenebilirsiniz. Büyük tehlike saçıyor...

İstanbul’a ne yağacağı belli oldu!

İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışının nasıl bir şekilde geleceği merak ediliyor. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, İstanbul’a bulgur türü yağış düşeceğini dile getirdi. Bu da yolların kısa süre içerisinde kapanması anlamına geliyor.

İşte insanlığın sona erdiği an!

Sosyal medyada gündem olan video, izleyenlerin içini acıttı. Kötü niyetli insanlar tarafından ağlar ve tellerle bağlanarak ölüme terk edilen küçük maymunun kurtarıldığı video, bazı insanların ne kadar acımasız olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Küçük maymunun titreyerek kurtarılmayı beklediği anlar, "Hala iyi insanlar var" dedirtti.

İstanbul için resmen tarih ve saat verildi!

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar karın ne zaman yağacağını merak ediyor. Uzman isim Kerem Ökten de İstanbul için saat ve tarih verdi. Ökten, 29 -30 Ocak akşam saatlerinde İstanbul'da kar ihtimalinin yüzde 84'e yükseldiğini dile getirdi.

Bu fotoğrafın alt tarafı hayli ilginç

Çalışkanlığıyla bilinen karıncalar kendi vücut ağırlıklarının 20 katını kaldırabilirler. Ortalama ömrü 45 ila 60 gün olan minik karıncaların bilinmeyen gerçekleri görenleri hayli şaşırtıyor. Sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntüde karıncanın kendinden oldukça büyük bir üzümü taşıması ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Öksüz kuzu yürekleri burktu!

Eskişehir’de hayvancılıkla uğraşan Sema Mihaliç, erken doğan ve annesinin sahip çıkmadığı kuzuya evinde adeta bebek gibi bakıp hayata tutundurdu. Mihaliç, kuzusunu biberonla besleyip altını değiştiriyor, yatağında yatırıyor ve özel tasması ile dışarıda gezdiriyor.

Kendisi için üretti, dünyaya açıldı!

Trabzon'da 6 yıl önce istediği tarzda takı bulamayınca kendi üretmeye karar veren Mehtap Hacısalihoğlu, takı üzerine iş yeri açtı. KOSGEB'den aldığı hibe desteğiyle işleri büyüten Hacısalioğlu, şimdilerde ürettiği takıları yurt içinin yanı sıra 24 ülkeye gönderiyor.