Bedirhan bebek, Aybüke öğretmen ne derdi?

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’taki operasyonlarda “kimyasal silah” kullanıyor iftirasını görünce bir anda gözümün önüne, aklıma kimler geldi?

Doğup büyüdüğü, okuduğu, profesör olduğu, şimdi de Türkiye’nin en büyük meslek odalarından biri olan TTB’nin başkanı olan Fincancı nasıl olurda yaşadığı ülkenin ordusuna böylesine hain bir iftirayı atabilir? Nedense hiç şaşırmadım. Sonuçta binlerce masum insanı katleden terör örgütü PKK’nın yayın organına çıkabiliyorsanız onların sevdiği birisi olmanız gerekiyor. Ve tabii ki onların istediği gibi konuşmalısınız. Şebnem Korur Fincancı tam da böyle yaptı.

Meslek hayatımın başlarında beş yıl hastane muhabirliği yapmıştım. İstanbul Tıp Fakültesi’nin Acil Servisi’nin karşısında bir basın odamız vardı. Yıllarım hastane bahçesinde geçti. O dönemde genç bir uzman, doçent olan dostlarım şimdi her biri Türkiye’nin önemli doktorları. Açtım birkaçına sordum; “Sizin başkanınız ne diyor böyle?”

TÜRKİYE’NİN “MİLLİ” DOKTORLARI NE DİYOR?

Çok üzgünler. Aynen şunları söylediler: "Biz ülkemizi çok seviyoruz. Gece-gündüz kendimizce bir mücadelenin içindeyiz. Ordumuza, polisimize atılacak her türlü iftiranın karşısında tabii ki dimdik duracağız. Fincancı’nın iftirasına inanmamız, desteklememiz mümkün değildir. Doktorluk içinde kin , nefret, düşmanlık, ayrıştırıcılık bulunduran hiçbir sürecin tarafı olamaz.”

İşte Türkiye’nin “milli” doktorlarının duruşu budur.      

Adı üstünde Türk Tabipleri Birliği. Ama başkanı Türkiye’ye düşman. Ordusuna, polisine karşı bir terör örgütünün yayın organında rahatça iftira atabiliyor. Hakkında soruşturma başlatılınca da şaşırıyor, kızıyor. Fincancı bu defa beklediği desteği de bulamadı. Ancak terör seviciler onu alkışlıyor ve çok mutlular.

BEDİRHAN BEBEK, AYBÜKE ÖĞRETMEN

Fincancı’nın sözlerini okuyunca aklıma kimler, kimler geldi? Üzüldüm. Gözü yaşlı aileleri düşündüm, ahh çektim!    

-Asker babasını ziyaretten dönerken patlayan bombayla şehit olan 10 aylık Bedirhan bebek,

-Şehit öğretmenler Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz,

-Beşiktaş Stadı saldırısında şehit olan emniyet müdürü Vefa Karakurdu,

-Hakkari’de sırtlarından vurulan uzman çavuşlar Yahya Karakaya ile Murat Özkozanoğlu,

-Evlatları için mücadele eden Diyarbakır anneleri...

Bedirhan bebek, Aybüke öğretmen ne derdi? - Resim : 1

Ve PKK’lı teröristlerce katledilen binlerce masum vatandaşımız bir bir gözümün önünden geçtiler. Düşündüm… Acaba Bedirhan bebek, Aybüke öğretmen birkaç cümle edebilseydi Şebnem Korur Fincancı’ya ne söylerlerdi?

O zaman bir daha dedim ki benim yerim şehitlerimizin, gazilerimizin mücadelesinin yanıdır.

Şebnem Korur Fincancı ve onun sevdiği zihniyetle bir araya gelmemiz hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.