Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dönüyor

İşte dizi ve magazin dünyasından en yeni gelişmeler...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dönüyor

Aniden yayından kaldırılan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

6 yıldır kemikleşmiş bir seyircisi olan "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinin fanatikleri bu sezon başı da büyük bir heyecanla dizinin başlamasını bekliyordu. Ancak beklenen olmadı. atv günlerce tanıtımını yayınladığı fenomen dizinin saatinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in Para Babası filmini yayınladı.

Ve kısa süre sonra bu durumun sebebi ortaya çıktı. atv ile Eşkıya ekibi arasında ipler kopmuştu. Raci Şaşmaz'ın inşaat işleri nedeniyle yaşadığı borç yükü yüzünden kanalın devraldığı haklar iki tarafı karşı karşıya getirmişti.

Atv'nin oyuncuların ücretleri ve dizinin ileriye dönük haklarını da kapsayan istekleri Eşkıya ekibinin yayın kaydını teslim etmeyip "Diziyi bitiriyoruz" diyerek rest çekmesine kadar varmıştı. 

Reste restle karşılık verdiler

Dizinin fanları günlerce kanaldan güzel bir haber bekledi. Fakat atv, reste restle karşılık vermeyi tercih etti ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yayın saatinde "Kuruluş Osman"ın yapımcısı Bozdağ Film'in "Destan" dizisini yayınladı. Çıkan yüksek reyting sonuçları kanal yönetiminin alt üst olan moralini yerine getirdi.

Bu arada Eşkıya ekibinde de çözülmeler yaşandı. Dizinin Hızır Çakırbeyli'si Oktay Kaynarca krizi doğru yönetemediklerini düşündüğü yol arkadaşları Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'le gerilim yaşadı. Atv'den gelen teklif üzerine de tercihini belli etti. Yanına Eşkıya'nın yönetmeni Onur Tan'ı da alan ünlü aktör yeni proje hazırlığına başladı. Bir ara adı Limon Film'in ülkemize Hakim adıyla uyarlanması beklenen, atv'nin masasında olan "Your Honner" dizisinde de geçti. Ancak daha sonra Oktay Kaynarca başka bir hikâyeyi çekeceğini, yapımcısının da kendisi olacağını belirtti.

Gelelim finale; Oktay Kaynarca bile Eşkıya'dan vazgeçti ama sevenleri fenomen diziyi bırakmadı. Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener bir süre yaşanan bütün bu kaosu dışardan izlemekle yetindi ve sonunda hem seyirci baskısı, hem de gelen cazip teklifleri değerlendirmeye karar verdi. 

Türk dizi tarihine imza attıkları başarılarla geçen ikili, dijitalden gelen teklifleri değerlendirmeye başladı. Kulağıma gelen bilgilere göre de Şaşmaz ve Özdener blutv'yle görüşme halinde... Bakalım sonuç ne olacak? Ayrıntıları sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Can Yaman'ın Disney dizisi Ay Yapım'a emanet

Bugünün ikinci bombası ise tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi olan Can Yaman'la ilgili... Oyunculuk kariyerine İtalya'da devam eden ve şu günlerde dizisinde Viola Come Il Mare dizisinde başrol oynayan Can Yaman Disney Plus'la anlaştı. Platformun yüzü olan yakışıklı oyuncunun rol alacağı diziyi çekecek şirket de belli oldu. Anlaşmaları gizlilik içinde yürütülen projeyi son gelen haberlere göre Kerem Çatay'ın patronu olduğu Ay Yapım çekecek. Projenin detayları önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak. 

Baba'nın kadrosuna yeni isimler

Ay Yapım Üç Kuruş ve Oğlum'dan sonra bu sezon Show TV için bir de Baba dizisini çekiyor. Çağrı Bayrak'ın yönettiği dizi korona salgından nasibini aldı. Tolga Sarıtaş'ın ardından yönetmen Çağrı Bayrak'ın da kovid geçirdiği öğrenildi.

Bu arada dizinin güçlü kadrosuyla ilgili detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Dizide Haluk Bilgiler (Emin Saruhanlı), Tolga Sarıtaş (Kadir Saruhanlı), Deniz Hamzaoğlu (Yaşar Saruhanlı), Taner Rumeli (Servet Saruhanlı), Zeynep Tuğçe Bayat (Şahika), Damlasu İkizoğlu (Kübra Saruhanlı), Bihter Dinçel (Münevver Saruhanlı), Özge Özacar (Cansu), Özge Yağız (Büşra Saruhanlı) ve Hakan Kurtaş'ın (İlhan) rol aldığı ortaya çıkmıştı.

Ayrıca ekipte usta oyuncu Ayda Aksel Emin'in eşi "Fazilet Saruhanlı"yı, genç yıldız Oktay Çukuk da Emin'in torunu "Kadircan"ı canlandırıyor.