İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu kaygısı! Barış Yarkadaş 'en üst düzeyden aldığım bilgi' diyerek açıkladı

tv100'de yayınlanan Gündeme Dair programında Barış Yarkadaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin İYİ Parti'nin en üst düzey isimlerinden aldığı bilgiyi tv100 canlı yayınında açıkladı.

tv100'de yayınlanan Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair programında Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş, Gazeteci Latif Şimşek, CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ve AK Parti 24. Dönem Milletvekili Ali Turan gündemi değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili tartışmalara değinen Yarkadaş "en üst düzeyden aldığım bir bilgi" diyerek kritik açıklama yaptı.

"İlk toplantı 15 gün önce yapıldı"
Yarkadaş "Kemal bey cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor. Deyim yerindeyse sabah kalktığında cumhurbaşkanı adayı olarak kalkıyor, gece uyuduğunda cumhurbaşkanı adayı olarak uyuyor. Bütün çalışmalarını da buna göre kilitlemiş. İlk kez tv100 ekranlarında da açıkladım. Sayın Kılıçdaroğlu'nun kampanyasıyla ilgili ilk toplantı 15 gün önce yapıldı." dedi.

İYİ Parti ne düşünüyor?
Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili İYİ Parti'den kulis bilgilerini aktaran Yarkadaş "Tabi burada İYİ Parti ne düşünüyor? Kilit parti İYİ Parti haline geldi. İYİ Parti'de en üst düzeyde şöyle bir düşünce var; Kemal beyin adaylığı konusunda tercihin Kemal beyde olduğu, en doğal hakkı oldunu söylüyorlar. Fakat şöyle bir kaygıları var kendileri açısından." ifadelerini kullandı.

"En üst düzeyden aldığım bir bilgi"
Sözlerini sürdüren Yarkadaş "2018 yılında Muharrem İnce, CHP'nin cumburbaşkanı adayı olarak çıktı. CHP kimliğiyle. İzmir'de ortadaki seçmen, yani AK Parti, Erdoğan ve MHP karşıtı seçmen İYİ Parti'ye oy verebilecekken Muharrem İnce CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olduğu için ona oy verdi. Doğal olarak gitti CHP'ye de oy bastı. Bu da bizim İzmir'de 5 milletvekili çıkarmamızı engelledi. Böyle bir kaygı taşıyorlar. Bu birebir benim en üst düzeyden aldığım bir bilgi. O yüzden Kemal beyin adaylığına bu kaygıdan dolayı çok fazla sıcak değiller." diye konuştu.