Masumiyet dizisindeki İlker aslında Cem Garipoğlu mu?

Geçen çarşamba yayın hayatına başlayan Gold Film'in FOX için çektiği "Masumiyet" dizisi hem ekranda, hem de dijital dünyada büyük ilgi gördü. Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ ve Deniz Çakır'ı buluşturan dizi Youtube'da 4 günde 4 milyon kez izlendi. İkinci bölümü merakla beklenen diziyle ilgili kulislerde bir de çarpıcı iddia dolaşıyor. "Masumiyet"te sevgilisi Ela'yı (İlayda Alişan) canavarca hislerle darp edip öldü sanarak çöpe atan zengin ailenin oğlu İlker karakterinin (Serkay Tütüncü) Cem Garipoğlu'nun hikâyesinden yola çıkılarak yazıldığı öne sürüldü. 

Oldukça varlıklı bir ailenin oğlu olan Cem Garipoğlu 2009 yılında 17 yaşındaki kız arkadaşı Münevver Karabulut'u öldürmüş. Başını gövdesinden ayırdığı cesedi bir çöp konteynırına atmıştı.

Masumiyet dizisindeki İlker aslında Cem Garipoğlu mu? - Resim : 1
Cem Garipoğlu ve Münevver Karabulut

Türkiye'yi ayağa kaldıran cinayetin ardından tutuklanıp cezaevine gönderilen Cem Garipoğlu 2014 yılında kendisini asarak intihar etmişti. Ünlü senarist Sırma Yanık'ın ilk kod isimleri "Defne'nin Son Günü" ve "Yaşı 19" olan diziyi yazarken hafızalardan silinmeyen bu korkunç cinayetten esinlendiği konuşuluyor.

"Yasak Elma" dizisinin de daha önce cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Feryal - Kemal Gülman'ın hikâyesinden yola çıkılarak yazıldığı ortaya çıkmıştı.

Eda Ece 101. bölümde dönüyor

"Yasak Elma" demişken dizinin Yıldız Kuyucu'su Eda Ece'nin geçen hafta kovide yakalandığı açıklanmıştı.q Evinde tedavi gören Ece'nin 100. bölümde çekilmeyen sahneleri acilen revize edilmişti. Yıldız'lı sahnelere başka hikâyeler yazıldı. Örneğin Yıldız karakteri eşi Çağatay'ın (Berk Oktay) doğum günü sahnesinde yer almadı ve bebeği Halit Can'ın ateşi çıkmış gibi gösterildi. Hızla sağlığına kavuşan Eda Ece'nin 101. bölümde diziye döneceği ortaya çıktı.

Masumiyet dizisindeki İlker aslında Cem Garipoğlu mu? - Resim : 2
Yasak Elma dizisinin yıldızı Eda Ece

Böylece Yasak Elma başrol oyuncusunun hastalığına rağmen fire vermeden yayınına devam edecek. Geçen aylarda Hekimoğlu'nun başrol oyuncusu Timuçin Esen kovide yakalandığında dizinin çekimlerine ara verilmişti.

Son Yaz dizisi devam ediyor

O3 Medya'nın FOX için çektiği Son Yaz dizisi hakkında yaratılan bilgi kirliliğine de açıklık getirelim. Önce şunu belirtelim; dizinin final yapacağı yerine Savaşçı'nın yayınlanacağı iddiası gerçek dışı.. Ali Atay, Alperen Duymaz, Funda Eryiğit ve Hafsanur Sancaktutan gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren dizi tam gaz yayın hayatına devam ediyor. Üstelik yurtdışı satışları da başlayan dizinin reytingleri düşmez ve böyle devam ederse 22. bölümde sezon finali yapması planlanıyor.

Camdaki Kız'a yeni isimler

Gülseren Budayıcıoğlu'nun "Camdaki Kız" eserinden yola çıkılarak yazılan aynı adlı dizi nisan ayında Kanal D'de ekrana gelecek. OGM Pictures'ın salı günü TRT'de Masumlar Apartmanı, çarşamba günü tv8'de Doğduğun Ev Kaderindir ve cuma günü de Kırmızı Oda dizileri olduğu için "Camdaki Kız"ın Kanal D'de perşembe günü ekrana gelmesi planlanıyor.

Nadim Güç'ün yöneteceği dizide Burcu Biricik (Nalan) ve Feyyaz Şerifoğlu (Sedat) başrolleri paylaşacak. Hande Ataizi'nin Sedat'ın sevgilisi Cana Yalçın rolüne hayat vereceği dizide ayrıca Tamer Levent, Nur Sürer, Devrim Yakut, Selma Ergeç, Nihal Menzil, Enis Arıkan, Feri Güler, Tuğrul Tülek ve Hamza Yazıcı rol alacak.

Camtavanlar'ın yönetmeni belli oldu

Hekimoğlu dizisine imza atan usta televizyoncu Ömer Özgüner'in Kerem Çatay'la kurduğu OJO Pictures'ın Show TV için yazlık bir dizi hazırladığını daha önce yazmıştım. Meriç Acemi'nin kaleme aldığı dizinin yönetmeni belli oldu. Diziyi genç kuşağın başarılı yönetmenlerinden Fehmi Öztürk yönetecek.

Deniz Yorulmazer'den yeni Netflix projesi

Bir başka başarılı yönetmen Deniz Yorulmazer cephesinden de yeni haberler var. Son olarak Can Yaman'lı Bay Yanlış dizisini çeken Yorulmazer yeni bir Netflix projesi hazırlıyor. Ay Yapım imzalı dizinin cast çalışmaları sürüyor.

Uyanış'ta Kılıçarslan kim olacak?

Bu yıla damgasını vuran dizilerden biri de şüphesiz Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu... Emre Konuk'un hayata geçirdiği proje güçlü oyuncu kadrosu kadar heyecan yaratan sürükleyici senaryosuyla da ses getiriyor. Dizide son olarak Kılıçarslan'ı kimin canlandıracağı merak konusu oldu. Hatta fanlar hiçbir görüşme olmadığı halde Talat Bulut'un adını bile gündeme getirdi. Henüz karakterle ilgili kulağıma gelen bir oyuncu adı yok. Ancak bir gelişme olursa paylaşacağım.