Özcan Deniz’in ve Haluk Levent’in gençliklerini kimler canlandıracak?

Mahsun Kırmızıgül’ün imza atacağı “Prestij Meselesi” filmi ay sonunda sete çıkacak.

Mahsun Kırmızıgül’ün müzik dünyasının büyük atak yaptığı 90’lı yıllarına ayna tutacağı “Prestij Meselesi” filmi büyük bir merakla bekleniyor. Kırmızıgül’ün “Senaryoyu tanrı yazdı” dediği film serisinin ilkinde efsane müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik’i kurma hikâyesi etkileyici bir dille anlatılıyor.

Filmde ünlü sanatçıyı oğlu Mahmut canlandıracak. Kırmızıgül oğluna bir süredir oyunculuk dersi aldırıyor. Ünlü sanatçı aynı zamanda oğluna bir dizi de yasak koydu. İmajını yenileyen Mahmut Kırmızıgül’ün ortalarda görünmesi yasak…

Kırmızıgül, Hilmi Topaloğlu’na hayat vermesi için tiyatro dünyasının en beyefendi oyuncularından Engin Hepileri’yle anlaşmıştı. Erkan Petekkaya, Erdal Özyağcılar, Eser Yenenler, Şebnem Bozoklu, Melek Baykal, Biran Damla Yılmaz gibi birçok ünlü ismi buluşturacak olan filmde Özcan Deniz’in ve Haluk Levent’in gençliğine kimin hayat vereceği merak konusu olmuştu.

Mahsun Kırmızıgül’ün yüzlerce genç arasından yaptığı cast çalışması sonrası Özcan Deniz’in gençliğini Onur Gözeten, Haluk Levent’in gençliğini se Ali Erkin Acır canlandıracak. Kırmızıgül genç oyuncularla sıkı bir ön hazırlık süreci geçiriyor. Filmin şampiyonlar ligi gibi olan kadrosunda başka sürpriz isimler de olacak. Film 2023 sinema sezonunun şimdiden en önemli projelerinin başında geliyor.

Destan’ın final bölümünde bir tek o yoktu

Bozdağ Film’in atv için çektiği Destan dizisinin tıpkı Aziz dizisi gibi yeni sezonda devam edeceği açıklanmış ancak daha sonra final kararı alınmıştı. Yapımcı Mehmet Bozdağ dizinin final bölümünü çekmeden yayından kalkmasını istemedi. Dizinin ilk senaristleri Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz etkileyici bir final bölümü yazdı. Başrol oyuncuları Ebru Şahin ve Edip Tepeli’nin de yer aldığı dizinin final bölümünde Selim Bayraktar’ın rol almadığı öğrenildi.
Dizinin sezon finali öncesi çekilen bir bölümünde yapımcı Mehmet Bozdağ ile ekip arasında gerginlik yaşandığı öğrenildi. İddiaya göre oyuncular çekilen sahneyle ilgili bir rahatsızlıklarını yapımcıya iletti. Çok sinirlenen Bozdağ da görüntülü olarak ekibi arayıp sert bir üslupla oyunculara yönelik bir konuşma yaptı. Yaşanan olay oyuncuları fena halde gerdi. Mobbinge maruz kaldıklarını belirtseler de sadece Selim Bayraktar duruma olan tepkisini devam ettirdi. Başarılı oyuncu projeden ayrılmak istediğini belirtti.

‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ye sürpriz isim...

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’'in oturduğu, senaryosunu Gani Müjde'niin yazdığı “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” dizisinin kadrosuna Tolga Güleç dahil oldu. Ünlü oyuncu 10. bölümden itibaren ‘’Rıza’’ karakterine hayat vererek izleyenlerin karşısına çıkacak.

Perşembe akşamları ekrana gelen ‘’Gelsin Hayat Bildiği Gibi’’ dizisinin konusu, kirli geçmişini ardında bırakıp polisle yaptığı işbirliği sonucunda coğrafya öğretmeni olarak yeni bir hayata başlayan Sadi Payaslı ve atandığı Karabayır Lisesi'nde tanıştığı, yolu ıslah evinden geçmiş ve kendilerine verilen ikinci şansı kullanmak isteyen beş gencin çarpıcı hikayesini anlatıyor. Dizinin kadrosunda; Ertan Saban, Özge Özberk gibi usta oyuncularla birlikte Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Açılan, Özgü Delikanlı, Onur Özer, Deniz Sarıkaş, Sanem Babi, Yeşim Çelebi, Rojbin Erden, Ali Berge, Melisa Bostancıoğlu, Furkan Murat Uğur, Murat Göçmez gibi isimler yer alıyor.

Kızılcık Şerbeti ne zaman sete çıkıyor?

İki farklı uçtaki ailenin çocuklarının yaşadıkları aşkla başlayan büyük çatışma ve birbirlerini anlama sürecinin etkili bir dille anlatıldığı Gold Film’in Show TV için hazırladığı “Kızılcık Şerbeti” dizisi sete çıkıyor. Senaryosunu Melis Civelek ile Zeynep Gür’ün kaleme aldığı dizide başlıca rolleri Evrim Alasya “Kıvılcım”, Barış Kılıç (Ömer), Sıla Türkoğlu (Doğa), Doğukan Güngör (Fatih), Settar Tanrıöğen (Abdullah), Sibel Taşçıoğlu (Pembe), Müjde Uzman (Alev), Selin Türkmen (Çimen) ve Füsun Demirel (Sönmez) oynuyor. Merakla beklenen dizinin çekimleri 20 Eylül’de başlayacak. Projenin çekimleri öncesi tüm ekip titiz bir hazırlık süreci yaşadı.

“Kasaba Doktoru” dizisinde 3 flaş oyuncu

TRT’nin cuma akşamları yayınlanan Kasaba Doktoru dizisi 2. sezonunda da seyirciyi ekran başına topluyor. Babasını kaybettikten sonra doktor olmaya karar veren Ömer ile kendini hayat kurtarmaya adamış efsane cerrah Hakan'ın yollarının kesişme hikâyesini konu alan dizinin kadrosuna 3 yetenekli oyuncu katıldı.

İrem Yüksel, Ezgi Tombul ve Tarık Ündüz ARC Film imzalı Kasaba Doktoru’nun yeni oyuncuları oldu. Üç genç oyuncu, Ozan Akbaba, Deniz Can Aktaş, Hazal Subaşı ve Vildan Atasever’i buluşturan diziye 17. bölümde dahil olacak ve ilgiyle izlenen dizinin genç oyuncuları olacak.

“Duy Beni” dizisinden 2 bomba ayrılık

Süreç Film’in Star için çektiği “Duy Beni” dizisi yaz sezonunun en sevilen işlerinin başında yer aldı. Sevilen dizinin Ali Balcı’nın yönettiği, Makbule Kosif’in ise kaleme aldığı diziden Ege Kökenli 11. Bölümde, Berk Hakman ise 12. Bölümde ayrılıyor. İki oyuncunun da senaryodaki hikâyeleri bittiği için projeden ayrıldığı belirtildi.

Rabia Soytürk, Caner Topçu, Helin Kandemir, Burak Can, Sümeyye Aydoğan, Feride Çetin, Aytaç Uşun, Meltem Akçöl, Alper Atak, Bedia Ener, Hamdi Alp, Utku Coşkun, Taha Bora Elkoca, Gökçe Güneş Doğrusöz, Jasmin Berkiş, Yeliz Akay, Cemre Özşişman, Dilara Sümbül, Beste Kaptanoğlu, İbrahim Yıldız, Durul Bazan, Murat Daltaban’u buluşturan diziye yeni oyuncular katılacak.

Ünlü oyuncu çift aynı filmde

Timur Acar ile Eda Özerkan çifti aynı filmde buluştu. “Sırrını Biliyorum” adlı filmin senaryosunu Battal Karslıoğlu ile Ebru Erdemoğlu yazıyor. Trio Grup Pictures A.Ş imzalı filmin yapımcısı Ali Ertem… Battal Karslıoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturacağı film Ebru Erdemoğlu’nun “Komşum Bir Vampir” kitabından uyarlandı. 1 Ekim’de sete çıkması planlanan filmin çekimlerinin 4 hafta sürmesi planlanıyor. Bursa’da çekilecek olan film sinemalarda seyirciyle buluşacak. Filmin kadrosunda Didem Balçın (Rosa), Reha Özcan: (Beyazıt), Ayçe Abana (Jülide), Alihan Türkdemir (Mertcan), Beren Gençalp (Nora), Sedef Şahin (Serpil), Zeynep Gülmez (Ayşe) ve Kahraman Sivri (Nedret) rol alıyor.

Bozkır’ın 2. Sezonu çekiliyor

ARC Film’in patronu Fatih Enes Ömeroğlu’nun imza attığı dijital dizi “Bozkır”ın 2. Sezonu çekiliyor. 2018 yapımı olan dizi başkomiser Seyfi ile genç, deli dolu ve çaylak polis Nuri Pamir’in etkili hikâyesini konu alıyordu. Dizi yepyeni bir hikâyeyle devam ediyor. Serinin ilk filminde Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu, Altan Erkekli, Bige Önal, Merve Çağıran oynamıştı. İkinci sezonun cast çalışmaları başladı. Ülkemizin en iyi senaristlerinden Levent Cantek’in yazdığı dizi yine Eskişehir’de çekilecek. “Bozkır”ın 2. Sezonunun tek belli olan oyuncusu Yiğit Özşener…