Rüzgâr, Fırtına, Gümüş, Pars da helallik bekliyor

Siyasetçiler kendi aralarında her şeyi tartışabilir, kavga edebilir hatta mahkemelikte olurlar. Ancak Türkiye’nin güvenliğini sağlayan kurumlar kırmızı çizgimiz olmalıdır. Narkotik polislerinin olduğu gibi…

Siyaset üç gündür bir iftirayı tartışıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Kurucusu Hacer Foga ile kameralar karşısına geçtiği anları sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu söz konusu videoda, Türkiye'nin uyuşturucu parasıyla cari açık kapattığını ve ülkede bir metamfetamin salgını olduğunu iddia etti.

Bu açıklamaları duyunca kahroldum. Ana muhalefet partisinin lideri Türk polisini uyuşturucu satmakla suçluyordu. 25 yıllık meslek hayatımın hemen hemen tamamını emniyet haberleri yaparak geçirdim. 177 yıllık neredeyse kökü iki asıra dayanan, ülkemizin güvenliğinin sigortası Türk Polis Teşkilatı böylesi bir iftirayı tarihinde ne duydu ne de yaşadı.

HAKLARINI HELAL ETMİYORLAR

Gençleri zehir girdabından kurtarmak için büyük mücadele veren Narkotik Daire Başkanlığı  yaptığı açıklamada aynen şunları söyledi:

"Uyuşturucu mücadelesinde dünyanın parmak ısırdığı başarıları elde eden, sadece bu yıl 198 bin 94 uyuşturucu operasyonu yapan, 252 bin 590 şüpheliyi yakalayan, bunların 22 bin 136'sının tutuklanmasına vesile olan, tonlarca narkotik maddeyi çocuklarımıza ulaşmadan engelleyen, ülkemiz sokaklarını temizleyebilmek için ailelerinden, kendilerinden feragat eden ve tüm bunları verilen her türlü destek ve irade sayesinde yapabilen kolluk birimleri ve narkotik polisleri olarak, tarafımıza atılan dış destekli iftiraları asla kabul etmiyor, hakkımızı helal etmiyoruz.”

42 NARKOTİK ŞEHİDİNİ HİÇ DÜŞÜNDÜN MÜ?

Sayın Kılıçdaroğlu, bu iftirayı atarken acaba hiç zehir tacirlerine karşı savaşırken şehit olan 42 narkotik polisimizi ve ailelerini aklına getirdi mi?

Şimdi o şehitlerimizin aileleri ve narkotik suçlarla gece-gündüz mücadele eden kahraman polisimiz ne düşünüyordur?

O polisler yeri geliyor aylarca pusu da bekleyerek ailelerini, çocuklarını bile görmüyorlar.  

YA KAHRAMAN POLİS KÖPEKLERİ

Yeni siyasi rotasını “helalleşme” üzerine çizen Kemal Kılıçdaroğlu, acaba 42 şehidimiz ve ailesinden özür dileyecek mi?

Hatta olayı daha da ileri götüreyim. Rüzgâr, Pars, Fırtına, Gümüş, Poyraz, Alfi, Arven… Bu isimler sizce nedir sayın Kılıçdaroğlu?

Ben size söyleyeyim. Sadece birkaçının ismini belirttiğim ve daha yüzlercesi halen görevde olan kahraman Polis Narkotik Köpekleri. Onlar da devlet görevlisi. Söylediklerin öyle bir derin yara açtı ki o kahraman köpekler bile sizden özür bekliyor.