Birsen Altuntaş

Birsen Altuntaş

Üç Kuruş'ta bomba sürpriz 

İşte dizi ve magazin dünyasının en yeni gelişmeleri...

Üç Kuruş'ta bomba sürpriz 

Ay Yapım'ın Show TV için çektiği Üç Kuruş dizisinin kadrosuna güçlü bir isim daha katıldı 

"Çukur"un ardından Ay Yapım'ın Show TV için çektiği yeni dizi "Üç Kuruş"un ekran macerası bu akşam başlıyor. Murat Uyurkulak, Damla Serim ve Eset Akçilad’ın yazdığı dizi Sarıyer'de kurulan renkli bir Roman mahallesi olan Çıngıraklı'nın renkli hikâyesi, mafya ve polis üçgeninde yaşanan olayları ekrana taşıyor. 

Sinan Öztürk'ün yönettiği dizide Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Aslıhan Malbora, Nursel Köse, Civan Canova, Ercan Kesal, Mustafa Kırantepe, Uğur Yıldıran, Umutcan Ütebay, Damla Makar, Melissa Yıldırımer,  Aytaç Uşun, Süreyya Kilimci, Cenk Kangöz, Alişan Uğur, Burak Altay, Muttalip Müjdeci, Asena Girişken, Tuğçe Yolcu, Erkan Üçüncü, Aylin Engör, Volkan Kıran, Özkan Özipek, Ömer Çobanoğlu ve Ömer Civan Şit'ten oluşan güçlü bir oyuncu ekibi görev alıyor.

Bu akşam ekrana gelecek olan bölümde Çıngıraklı'nın koruyucusu Kartal (Uraz Kaygılaroğlu) ve gözü kara komiser Efe (Ekin Koç) karşı karşıya gelecek. Peş peşe nefes nefese sahneler yayınlanacak.

Dizinin sürprizleri 2. bölümde de hız kesmeden devam edecek. Başrol oyuncularından Nesrin Cavadzade ikinci bölümde seyirci karşısına çıkacak. Bir mafya liderinin kızı Bahar'a hayat verecek olan Cavadzade'nin babası Nezih'i kimin canlandıracağı uzun süredir merak konusuydu. Rol için çok sayıda isimle görüşüldü. Ve sonunda rol usta oyuncu Zafer Algöz'ün oldu. Algöz ile Cavadzade Üç Kuruş'ta baba kız rolüyle oyunculuk şovuna imza atacak.

Nesrin Cavadzade'nin Üç Kuruş'la eski dizisi Yasak Elma'ya ve sevgilisi Gökhan Alkan'ın dizisi "Kalp Yarası"na rakip olması da ilginç bir tesadüfü beraberinde getirdi.

Kanunsuz Topraklar dizisinde flaş ayrılık

Gold Film'in FOX için çektiği "Kanunsuz Topraklar" dizisi güçlü prodüksiyonu ve birbirinden başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Çarşamba akşamları "Kuruluş Osman" ve "Sadakatsiz"e karşı reyting savaşı veren dizide bir ayrılık yaşanacak. Uğur Güneş ve Esra Bilgiç'in başrolünü oynadığı dizinin kurucu yönetmeni Faruk Teber projeye veda edecek. Teber'in 6. bölümden sonra "Kanunsuz Topraklar"dan ayrılacağı öğrenildi. 

Çember'de oyuncu değişikliği

Abdullah Oğuz'un yönetmenliğini üstlendiği polisiye dizi Çember serisinin pazar akşamları başlayan ekran yolcuğuna Kanal D'de "Yargı" dizisi başlayınca ara verilmişti. İStanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan özel bir ekibin hikayesini ve maceralarını anlatan dizinin "Kalpsiz" adlı yeni bölümü salı akşamı yayınlanacak. 

Özgürcan Çevik, Tuvana Türkay ve Barış Bağcı'nın rol aldığı dizide başrol karakterlerden Barış Bağcı ikinci pakette yer almayacak. Bağcı geçen yaz sonu ilk bölümü bu akşam ekrana gelecek "Alp Arslan Büyük Selçuklu" dizisinin kadrosuna katılmıştı. "Çember"de Bağcı'nın yerine ödüllü oyuncu Serdar Orçin geldi.

Yalnız Kurt'a yeni oyuncu

Osman Sınav'ın atv için hazırladığı Yalnız Kurt'un hazırlıkları sürüyor. Önümüzdeki günlerde sete çıkacak olan dizinin yönetmen koltuğuna M. Çağatay Tosun oturmuştu. Cihan Ünal'ı yıllar sonra dizi setlerine döndüren projeyi Murat Koca ile Alper Erze yazıyor. 

Hasan Deniz Yaran’ın “Altay Kurtoğlu” rolüyle ekrana geleceği dizinin kadrosuna ayrıca Kürşat Alnıaçık, Damla Colbay ve Murat Han dahil olmuştu. Bir kahramanlık destanını konu alan dizinin ekibine son olarak Polat Bilgin de katıldı.
Cana rolü meğer ilk ona teklif edilmiş
OGM Medya'nın Kanal D için çektiği Camdaki Kız dizisi perşembe akşamlarına damgasını vuruyor. Dizideki yasak aşkın kahramanı Cana rolüne hayat veren Hande Ataizi etkili oyunculuğuyla her hafta tansiyonu artırıyor. Öte yandan Cana rolünün proje başlarken ilk teklif edilen isimlerden birinin Defne Samyeli olduğu ortaya çıktı. Samyeli'nin karakteri kendisine uygun bulmayarak kabul etmediği öğrenildi. Daha önce Defne Samyeli'nin oynadığı İstanbullu Gelin ve Sol Yanım dizilerindeki rollerin de önce Hande Ataizi'ne teklif edildiği gündeme gelmişti.

Mahkum dizisine taze kan

Umut Evirgen'in ilk uzun metraj filmi olan "Ben Bir Denizim"in başrol oyuncusu Gürberk Polat kariyerindeki yükselişini sürdürüyor. Filmde Serkan Keskin, Celil Nalçakan ve Sitare Akbaş gibi ünlü isimlerle kamera karşısına geçen Polat, yeni sezonun iddialı projelerinden birinin kadrosuna katıldı. Yetenekli oyincu MF Yapım'ın FOX için çektiği, Onur Tuna ve Seray Kaya'lı Mahkum dizisinin ekibine dahil oldu. 

Diğer Yazıları