Barış Yarkadaş

Barış Yarkadaş

baris.yarkadas@tv100.com.tr

Son Yazıları

CHP’yi ayağa kaldıran karar: "Mor Sandık"tan...

CHP’nin yeni yönetimi her gün birbirinden ilginç kararlara imza atıyor.

Bunlardan biri de “Mor Sandık” uygulaması…

Yazının Devamı

CHP’li adaylar: “Ayrımcılık değil, hakkımızı..."

Önceki gün bu köşede yer verdiğim “CHP’deki ‘değişim’ kadınlara yine uğramadı’’ başlıklı yazımın ardından CHP’li kadın adaylardan onlarca mesaj aldım.

CHP’li birçok kadın aday "atama sistemi"nin eşitsizliklerle dolu olduğunu ve kadınların bu bağlamda dezavantajlı bir konumda bulunduklarını belirtiyordu.

Yazının Devamı

CHP’deki "değişim" kadınlara yine uğramadı…

“Değişim’’ iddiasıyla göreve gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yeni yönetimi en önemli sınavını 31 Mart yerel seçimlerinde verecek.

CHP’nin çiçeği burnundaki Genel Başkanı Özgür Özel ve arkadaşları, yerel seçimden başarılı çıktıkları takdirde 2028 genel seçimlerine büyük bir moralle girecek. Keza; bu moral muhalif seçmeni de yeniden ayağa kaldıracak.

Yazının Devamı

CHP’li vekilden Özgür Özel’e çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi bugün bir kez daha toplanacak ve yaklaşık 250 seçim çevresindeki belediye adaylarını açıklayacak. Bu bölgelerin yüzde 90’ının CHP’nin yönetmediği ilçelerin belediyelerinin olması bekleniyor.

CHP’deki kaynaklara göre Parti Meclisi ocak ayının ortası ve sonunda bir kez daha toplanarak belediye başkan adaylarının yüzde 80’e yakınını belirleyecek. Ocak ayının sonu ve şubat ayının başında toplanması beklenen Parti Meclisi ise bu toplantılarda ‘’en kritik’’ bölgelerdeki adayları açıklayacak. Bu bölgeler, CHP tarafından yönetilen belediyeler… Kadıköy, Beşiktaş, Karşıyaka, Muratpaşa, Avcılar, Ataşehir ve Maltepe gibi ilçeler…

Yazının Devamı

Meral Akşener o protokolün içeriğini biliyormuş!

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı seçiminin kaybedilmesinin tüm faturasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerine yıkmaya ve kendisinin yol açtığı siyasi faciaların üzerini örtmeye çalıştı.

Bunda kısmen başarılı da oldu.

Yazının Devamı

Son yazı…

Bugün bir yılı daha geride bırakıyoruz.

2023 yılı Türkiye için hiç iyi geçmedi.

Yazının Devamı

CHP o hatayı yapmamalı…

2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimin ana gündemi belli oldu: “CHP – DEM Parti ilişkisi ve teröre mesafe koyamayan CHP iddiası…’’

Anlaşılan o ki; AK Parti ve MHP TBMM’deki ‘’bildiri krizi’’ni yerel seçimin temel argümanlarından biri haline getirecek ve CHP’nin tutumunu ‘’unutturmamaya’’ çalışacak. Önce AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yönelik çok sert ifadeler içeren sözleri “seçimin yol haritası”nın ip uçlarını açıkça gösteriyor.

Yazının Devamı

TİP’ten CHP’ye “sağcı aday’’ mesajı…

Yerel seçimler yaklaşırken tüm partiler tutumlarını belirliyor ve tavrını açıklıyor. CHP’den AK Parti’ye, Yeniden Refah’tan Saadet’e dek neredeyse tüm partiler nasıl bir yol izleyeceklerini kamuoyu ile paylaşıyor.

Ne yapacağı merak edilen partilerden biri de hiç kuşkusuz ki TİP…

Yazının Devamı

İYİ PARTİ’ye "operasyon çeken" ismi açıklıyorum!

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener yine bir öfkeli, bir öfkeli ki sormayın…

tv100’de yayımlanan Taksim Meydanı’nda konuşan İYİ Parti İBB eski Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın açıklamalarına tepki gösteren Akşener, “Partimize yönelik kurumsal bir operasyon var’’ dedi.

Yazının Devamı

CHP ve Ekrem İmamoğlu’nun adaylık kriteri ne?

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaklaşan yerel seçimler öncesi İstanbul’un tüm ilçelerindeki belediye başkan adayları ile doğrudan ve yakından ilgileniyor. İmamoğlu’nun bu noktada en çok güvendiği isimlerden biri ise CHP PM Üyesi Baki Aydöner…

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in yardımcısı olarak atanan Baki Aydöner, İstanbul’daki aday adayları ile görüşüyor, dosyalar ve bilgi notları hazırlıyor.

Yazının Devamı

CHP, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a 2019 uyarısı

CHP Parti Meclisi (PM) perşembe günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı yeniden ‘’adaylaştırdı.”

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için kolları yeniden sıvayan Yavaş ve İmamoğlu, bir yandan Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti, MHP, DSP, Yeniden Refah Partisi, Büyük Birlik Partisi ve HÜDA PAR’la, diğer yandan ise Millet İttifakı’nı darmadağın eden İYİ PARTİ’nin üst yönetimiyle mücadele edecekler.

Yazının Devamı

Meral Akşener ve İYİ Parti yöneticilerinin cevap..

İYİ PARTİ ve partinin Genel Başkanı Meral Akşener’e dair yaptığım tüm değerlendirmeler “ne yazık ki’’ doğru çıktı. Keşke hiçbiri doğru çıkmasaydı ve ben yanılsaydım…

Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin başladığı günden beri içine girdiği tutumla AK Parti ve MHP’nin ekmeğine yağ sürdü.

Yazının Devamı

Meral Akşener için ‘hata’dan dönme fırsatı…

Siz bu satırları okurken, İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener önce milletvekilleri ardından ise Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri ile buluşacak.

Konu malum…

Yazının Devamı

İYİ PARTİ’nin CHP’ye bir faydası olur mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ‘’yumuşatacağı ve yeniden iş birliği’’ne ikna edeceğini düşünse de bunun çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemek gerekiyor.

Zira İYİ Parti’nin Ankara’daki genel merkezinden gelen sinyaller Akşener’in CHP’ye kapıları tamamen kapattığını gösteriyor.

Yazının Devamı

Özel ve İmamoğlu’na “Kılıçdaroğlu” uyarısı

CHP’nin 4 – 5 Kasım tarihinde gerçekleşen 38. Olağan Kurultayı tarihi anlara tanıklık etti. Partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteklediği CHP Grup Başkanı Özgür Özel’e karşı kaybetti. Dolayısıyla CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel oldu.

Buraya kadar olan her şey normal sayılabilir…

Yazının Devamı