Barış Yarkadaş

Barış Yarkadaş

baris.yarkadas@tv100.com.tr

Son Yazıları

Meral Akşener CHP’ye operasyon çekiyor ve...

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybettiren  en önemli figürlerden biri olduğunu unutturmak için olmadık hamleler yapıyor.

Seçim bittiği günden bu yana iktidardaki AKP ve MHP’ye yönelik tek bir eleştiri cümlesi kuramayan Akşener’in hedefinde varsa yoksa CHP var…

Yazının Devamı

Özgür Özel’in hemen yapması gereken iki şey var…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki temsilcisi CHP Grup Başkanı Özgür Özel, salı günü saat 13.00 sularında makamında bir grup arkadaşıyla buluşup değerlendirme toplantısı yaptıktan sonra rotasını Söğütözü’ndeki genel merkeze çevirdi.

Özel, yılardan bu yana temsilciliği ve sözcülüğünü yaptığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun odasının bulunduğu 12. kata çıkarak “durumunu arz etti.”  Özel, “Genel başkan adayı olmak ve genel merkez binasında adaylığını açıklamak istediğini” söyledi.

Yazının Devamı

Devlet Bahçeli, İYİ Parti’den istediğini aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski yol arkadaşlarını istediği çizgiye çekmeyi sonunda başardı.

Nasıl mı?

Yazının Devamı

İYİ Partililer 'kaybedecekleri için' seviniyor! 

Düşünüyorum, taşınıyorum, anlam veremiyorum. 

Boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor...

Yazının Devamı

Altılı Masa için önemli bir fırsat…

Altılı Masa’yı oluşturan CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’nin genel başkanları önce 26 Ocak, ardından ise 30 Ocak’ta buluşacaklar.

Liderlerin 26 Ocak’ta İYİ Parti’nin ev sahipliğinde yapılacak olan toplantısında “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci’’ne son şekli verilecek. Aynı toplantıda seçmenin takdirine sunulacak olan ‘’Hükümet Programı’’ da tüm başlıklarıyla netleştirilecek. Liderler, 30 Ocak’ta açıklanacak olan dokuz ana başlık ve 73 alt başlıktan oluşan programın altına imza atacak ve böylece Altılı Masa yeniden “Millet İttifakı’’na dönecek.

Yazının Devamı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2009 yerel seçimlerinde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildiğinde kamuoyunun önüne ‘’Sakin Güç’’ sloganıyla çıktı.

Kılıçdaroğlu için bu tanımın kullanılması boşuna değildi.

Yazının Devamı

Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yakın çevresinde "Hoca" diye anılır.

Uzun yıllar AKP’de siyaset yapan, danışmanlıktan başbakanlığa uzanan siyasi kariyeri boyunca her zaman tartışılan çıkışlarıyla dikkat çeken Davutoğlu, bu kez yeni bir polemikle gündeme oturdu.

Yazının Devamı

Altılı Masa’nın liderleri tarihe nasıl geçecek?

Gazeteci, iktidara da muhalefete de ayna tutar ve toplumsal yaşamın daha iyi bir noktaya gelmesi için çaba gösterir.

Mesleğimizin misyonu gereği, dönem dönem Altılı Masa’yı da eleştiriyoruz. Ancak ne ilginçtir ki; masanın temsilcileri bu eleştirilerden yararlanmak yerine “Şimdi sırası mı? Masaya zarar veriyorsunuz’’ diyor ve eleştirenleri “seçim öncesi sorumsuz davranmak’’la suçluyor.

Yazının Devamı

HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl...

‘Altılı Masa’yı oluşturan CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi cumhurbaşkanı adayını bir türlü açıklayamadı. Bunda en büyük pay hiç kuşkusuz ki; Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına direnen Meral Akşener’in…

İYİ PARTİ Genel Başkanı Akşener, daha önce de ifade ettiğimiz üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına direniyor ve partisini de bu direnişin bir parçası haline getiriyor. Böylece, umudunu Altılı Masa’ya bağlayan milyonlarca kişi, Akşener’in yarattığı belirsizlik yüzünden her geçen gün umutsuzluğa kapılıyor.

Yazının Devamı

AKP’nin en çok çekindiği aday kim?

"Altılı Masa"yı oluşturan CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin yaklaşık 10 saat süren son toplantısı dört sayfalık bir sonuç bildirgesiyle tamamlandı.

Bildirgenin altına "ıslak imza"larını koyan genel başkanlar, Altılı Masa’nın "Ortak Cumhurbaşkanı Adayı" çıkarma konusunda tam mutabakat içinde olduğunu bir kez daha duyurdular. Ancak toplantının en önemli sonuçlarından biri, hiç kuşkusuz ki; "Adaylık için istişarelerin başlayacak olması" idi.

Yazının Devamı

Meral Akşener’in inadı bakın neye yol açıyor?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli belki de ilk kez “erken seçim’’ yapılacağına ilişkin açık ve net mesaj verdi. Belli ki; her iki lider de seçimin 14 Mayıs’ta yapılması üzerinde hem fikir…

Bunun anlamı şu:

Yazının Devamı

Altılı Masa için en kritik 15 gün…

Masamızda bulunan ve medyaya yansıyan tüm kamuoyu araştırmaları ortak bir sonuçta birleşiyor: 2023 yılının Haziran ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda bitmiyor ve seçim ikinci tura kalıyor. Çünkü; kamuoyu araştırmalarına göre hiçbir aday ilk turda seçilebilmesi için gereken 50,1 oranında oyu alamıyor.

Yukarıdaki tablo gerçekleşir ve seçim tarihi öne alınmazsa, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi 18 Haziran 2023’te yapılacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu ise 2 Temmuz’da gerçekleşecek.

Yazının Devamı

Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarından ne bekliyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023 yılında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminin iki favori adayından biri olduğu artık netleşti.

Yapılan tüm kamuoyu araştırmaları, Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında hayli güçlü olduğunu gösteriyor.

Yazının Devamı

Bu gerçeği Akşener de biliyor: Kılıçdaroğlu...

Türkiye, salı gecesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapacağı görüşmeye kilitlendi. Saat 19.30’da başlayıp 22.30’a kadar süren görüşmede ne konuşulduğu ise tam bir sır…

Bu da sadece bizim demokrasimize özgü sanırım…

Yazının Devamı

Ekrem İmamoğlu’nun yerine getirecekleri AKP’li...

‘Altılı Masa’nın aktörleri ‘’Adayın ismini konuşmak için henüz çok erken’’ deyip top çevirmeye devam ederken, AKP ve MHP iktidarı ise seçim öncesi son hazırlıklarını yapıyor.

Bu hazırlık aşamalarından biri de CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen haksız – hukuksuz ve akıl dışı mahkûmiyet kararıydı.

Yazının Devamı