Barış Yarkadaş

Barış Yarkadaş

baris.yarkadas@tv100.com.tr

Son Yazıları

Yapmayın Meral Hanım; böyle bahane mi olur!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener anlam veremediğim bir telaş içinde.

Neredeyse her gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na laf yetiştiriyor.  

Yazının Devamı

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Akşener cephesinde...

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük haksız – hukuksuz hapis cezası, siyasetin taşlarını yerinden oynattı.

İmamoğlu’na verilen hapis cezası ve sonrasında ortaya çıkan tablo ise en çok ‘Altılı Masa’yı etkiledi.

Yazının Devamı

AKP’nin bir türlü çözemediği mesele…

İktidar partisi AKP, muhalefet partilerini her fırsatta eleştirir ve “Türkiye’ye ilişkin bir vizyonları yok” , ‘’Hiçbir soruna karşı çözüm önerileri yok” , “Her kafadan bir ses çıkıyor’’ der.

AKP yöneticileri farkında mı bilmiyorum ama iktidar partisi de uzun bir süredir aynı görüntüyü veriyor.

Yazının Devamı

İmamoğlu yakın çevresine 15 gün önce ne dedi?   

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu hakkında “YSK üyelerine ahmak dediği’’ gerekçesiyle dava açıldığı gece tv100’deydim. O geceki yayında AKP içindeki etkili bir grubun ‘‘2024 yerel seçimleri öncesi İBB mutlaka bizim elimizde olmalı. CHP’nin yerel seçimde belediye imkânlarından faydalanılmasına izin verilmemeli” dediğini aktarmıştım.

Ve yine o gece hem İmamoğlu’nun hem de CHP’nin açılan davayı ciddiye alması gerektiğini ifade etmiştim.

Yazının Devamı

AKP’li bakanlığın skandal sorusu ve...

Rezaleti artık biliyorsunuz:

Birgün’den Timur Soykan’ın haberine göre, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel, henüz altı yaşında olan kızı H.K.G’yi aynı cemaatin talebelerinden Kadir İstekli’yle ‘’evlendiriyor.” (2004)

Yazının Devamı

Meral Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş kaygısı…

Seçim tarihi yaklaştıkça, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu daha yüksek sesle sorulmaya başlandı.

Zira; herkesin “tarihi” olarak nitelediği bu seçim sürecini, her iki ittifakın cumhurbaşkanı adayları sürükleyecek ve sonuçları biraz da o adayların performansları belirleyecek.

Yazının Devamı

‘Bay Kemal’ kime hangi mesajı verdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzun bir süredir üzerinde çalıştığı “Vizyon Belgesi’’ nihayet görücüye çıktı. İstanbul Lütfi Kırdar Sergi Sarayı’nda düzenlenen ve ‘’İkinci Yüzyıla Çağrı’’ başlıklı toplantılar serisinin ilki olan bu sunum, çeşitli ‘teknik’ aksaklıklara rağmen toplumun geniş kesimlerince ilgiyle izlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başta salonu dolduran 1700 kişi olmak üzere, ekran başındaki CHP’lilerin de gönlünü aldı.

Yazının Devamı

Türkiye bunu konuşacak: 1,5 milyar euroluk kıyak..

tv100 ekranlarında yaklaşık 40 gün önce dile getirdiğim ‘’yılın kıyağı’’na ilişkin haberi anımsarsınız…

Haber şu idi:

Yazının Devamı

CHP ve İYİ Partililerin beklediği haber…

Altılı Masa’nın iki büyük partisi olan CHP ve İYİ Parti, iş birliği yaptıkları DEVA, Gelecek, Demokrat Parti ve Saadet’le birlikte cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine hazırlanıyor.

Seçim süreci yaklaştıkça, ‘’Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” sorusu daha çok soruluyor.

Yazının Devamı

300 milyonluk saat paketinden neler çıktı neler…

Türkiye, çarşamba gününden beri Ziraat Bankası’nın çalışanlara dağıtmak üzere aldığı 300 milyon tutarındaki saatleri konuşuyor.

Başta Sözcü olmak üzere, Korkusuz, Medyatava, Yerelin Gündemi, Gerçek Gündem, T24, Diken, Yeniçağ, ODA TV, Medyaradar, Halk TV ve TELE 1, bu skandalı okurlarına duyurdular.

Yazının Devamı

Duyunca ben de inanamadım: 300 milyon TL’lik...

Ziraat Bankası, kuruluşunun 159. yılı dolayısıyla, bankada 10 yıl ve üstünde hizmet vermiş olan personeline saat dağıtıyor.

Diyebilirsiniz ki; ‘’Ne güzel işte... Personeline değer veriyor. Ne var bunda?”

Yazının Devamı

‘Bay Kemal’i yoran ‘zikzak’ tablosu…

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir dostuna Altılı Masa’nın bazı aktörlerinin tutarsız davranışlarını eleştirdiği ve “İnanın bu zikzaklar beni yoruyor” dediğini aktardı.

"Bay Kemal" bu konuda yerden göğe kadar haklı…

Yazının Devamı

Altılı Masa’nın liderlerine bir öneri…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, son yazısında “Altılı Masa toplantıları artık ilgi çekmiyor, haber değeri bile kalmadı. Eğer BTP’nin Altılı Masa’ya katılma tartışması olmasa son toplantıyı bile kimse konuşmayacaktı” ifadesini kullandı.

Altaylı’nın yazısında ortaya koyduğu tespit büyük oranda haklılık içeriyor.

Yazının Devamı

Minik Ecrin’in fotoğrafına bakarken…

Terör örgütü PKK’nın ‘’Kanlı Pazar’’ı altı vatandaşımızın daha canını aldı. 81 vatandaşımız ise bu alçak saldırı yüzünden yaralandı.

PKK’nın "Kanlı Pazar"ından geriye; babası Yusuf Meydan ile yemek yemek için lokanta ararken hayatını kaybeden minik Ecrin’in gülüşünün olduğu soluk bir fotoğraf kaldı.

Yazının Devamı

Erkan Baş’ı izlerken, aklıma ölüm döşeğindeki...

Gazeteci arkadaşımız Fatma Karaağaç’ın Youtube kanalına konuk olan AKP’nin eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “İktidar çok ustalıkla muhalefetin davranış kalıplarını ve zihin altını şekillendirmeyi başarıyor” diyor.

tv100’de yayımlanan Yüzler Kulübü’ne katılan TİP Genel Başkanı Erkan Baş da benzer bir tespiti yapıyor ve “Muhalefet artık laiklik demekten korkuyor. Laiklik kavramını adeta unuttular” ifadesini kullanıyor.

Yazının Devamı